Linn üürib endist lennukiangaari üritusteks

Linnavalitsus sõlmib Roosi tn 83 ruumide tasuta  kasutamise lepingu Sihtasutusega Eesti Teatri Festival ja teaduskeskusega AHHAA.  
SA Eesti Teatri Festival soovib Roosi tn 83 asuvat endist lennukiangaari kasutada 15. augustist kuni 15. septembrini Eesti Teatri Festivali DRAAMA 2018 raames mängitavate etenduste ettevalmistamiseks ja esitamiseks. Teatrifestival DRAAMA toimub Tartus 3.-9. septembril.

 

Teaduskeskus AHHAA on esitanud Tartu linnale taotluse lennukiangaari kasutamiseks 7. märtsist kuni 22. märtsini ja 17. septembrist kuni 2. oktoobrini Robolahingu ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks. Teaduskeskus soovib sel aastal Robolahingut korraldada kaks korda. Robolahing on peredele ja igas vanuses tehnikahuvilistele mõeldud avalik üritus, mille eesmärk on tehnika ja robootika tutvustamine ja tehnikateaduse populaariseerimine.

Raadi linnaosas tühjana ja kütteta seisvale endisele lennukiangaarile pole linn veel kindlat funktsiooni leidnud ning seda üle tuhande ruutmeetri suuruse pinna ja erilise arhitektuuriga hoonet antakse üürile erinevate avalike ürituste, festivalide ja teatrietenduste korraldamiseks.