XVII Supilinna päevad algavad kolmapäeval

Kolmapäeval, 25. aprillil algavad XVII Supilinna päevad kutsuvad linlasi ja külalisi igakevadistele linnaosapäevadele.

Seekordne kevadpidu kannab teemapealkirja „Legendaarne“ ‒ tähelepanu keskmes on Supilinna inimesed, nende lood, legendid ja mälestused.

XVII Supilinna päevade kava on sündmusterohke. Linnaosapäevad algavad koristustalgutega. Avapauk antakse Kristiina Ehini ja Silver Sepa eestvedamisel ühislaulmisega neljapäeval, 26. aprillil kell 17 Tartus Raekoja platsil, millele järgneb meeleolukas rongkäik Supilinna.

Linnaosapäevade traditsioonilised üritused toovad seekord külla mitmeid legendaarseid esinejaid. Emajõe tänava kirjandusõhtul astuvad üles Supilinna igatsejad Jüri Talvet, Enn Lillemets, Leelo Tungal ja Piret Bristol.

Laupäeval, 28. aprillil toimuval platsipäeval võib näha ja kuulda eelmiste aastate publikulemmikuid ‒  üles astuvad Tuhkwizza, Punkentsefaliit ja Monstercöuq, aga ka otse Sõrve säärelt ansambel Küi, kohalik bluusiprojekt Kaisa Ling Thing ning Merca ja Urve.

Selle aasta peaesineja on legendaarne Vennaskond, kelle repertuaarist leiab sel õhtul ka Mülleri Sassi lugusid. Peakorraldaja Kaisa Maria Ling pühendabki algavad Supilinna päevad Sassile: „Ta oli Supilinna vaim ning seda ei tohi meie, uued ja noored supilinlased unustada.“ Selleks, et mälestusi alal hoida, toimub 26. aprilli õhtul meenutusteõhtu Luguring. Sinna on oodatud kõik endised ja praegused supilinlased, eriti vanem põlvkond, et jutustada ning talletada linnaosa mälestusi ja lugusid. Supilinna päevad lõppevad pühapäeval, 29. aprillil toimuva avatud hoovide päevaga, mil külalisi ootab paarkümmend hoovi ja kodukohvikut.

XVII Supilinna päevad toimuvad 25.‒29. aprillini.

Täpsem info: http://www.supilinn.ee/supilinna-paevad