Tartu jätkab koolide remonti

Tartu linnavalitsuse istungil tunnistati edukaks kaks koolide remonti puudutavat riigihanget: Forseliuse kooli osaliste remonditööde ning Annelinna gümnaasiumi renoveerimise projekteerimise hange.

Tartu Forseliuse kooli (Tähe 103) remonditööde riigihankel tunnistati edukaks JB Ehituse OÜ pakkumus kogumaksumusega 349 052 eurot. Tööde käigus rekonstrueeritakse koolis seitse klassiruumi, esimese korruse koridor ja peasissepääsu fuajee. Ehitustööd tehakse ajavahemikus juuni-august 2018. Viimastel aastatel on Forseliuse koolis tehtud ka vundamendi hüdroisolatsioonitööd, paigaldatud tuletõkkeuksed, remonditud võimla ja aula ning osaliselt keldrikorrust ja klassiruume.

Tartu Annelinna gümnaasiumi (Kaunase pst 68) rekonstrueerimise projekteerimisel tunnistati edukaks OÜ Sirkel&Mall pakkumus kogumaksumusega 225 600 eurot. "Koolihoonel seisab ees täismahuline rekonstrueerimine ja hoone projekteeritakse tänapäeva nõuetele vastavaks," ütles linnapea Urmas Klaas.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on vastavalt koolide renoveerimise programmile Annelinna gümnaasiumi remont järgmine pärast Variku kooli, mille täismahus renoveerimisega alustatakse käesoleval suvel. "Hetkel käib remont Raatuse koolis, mis valmib sügiseks ja millest saab üks Eesti kaasaegseima õpikeskkonnaga põhikoole," täpsustas linnapea.

Suurem remont tehakse tänavu ka Tamme koolis 914 000 euro ulatuses. Hoonesse ehitatakse tänapäevane ventilatsioon ja vahetatakse keskküte, remonditakse klassiruume ja garderoobe. Garderoobide ehitusega alustati aprillis, klassiruumide ehitus toimub suvel. Klaasiruume remonditakse suvekuudel ka Kesklinna koolis 330 000 euro eest.