Tartu suurendab gümnaasiumi õppekohtade arvu

Kolmapäeval, 13. veebruaril algab registreerumine Tartu linna viie gümnaasiumi ühiskatsetele.

Kuna põhikoolilõpetajaid on tänavu rohkem kui varasematel aastatel, suurendab Tartu linn uuel õppeaastal gümnaasiumikohtade arvu.

Katsed toimuvad Hugo Treffneri gümnaasiumi, Miina Härma gümnaasiumi, Jaan Poska gümnaasiumi, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi ja Tartu Tamme gümnaasiumi koostöös ning need koosnevad kahest osast: testide osa toimub reedel, 15. märtsil ja vestluste osa 8. aprillist - 3. maini.

Käesoleval õppeaastal lõpetab Tartus põhikooli ligi 100 õpilast rohkem kui varasematel aastatel, mistõttu on linn suurendanud gümnaasiumikohtade arvu. Linnapea Urmas Klaas rõhutas, et lisaks oma linna põhikoolide lõpetajatele, on Tartu gümnaasiumid populaarsed väljastpoolt tulijate seas. „Meie gümnaasiumidest saab hea hariduse ja see aitab noortel oma tulevikku kindlamalt planeerida. Lisaks lubavad mitmekesised õppekavad ja valikainete rohkus valida noorel edasiõppimiseks just oma huvidest lähtuv gümnaasium,“ rõhutas linnapea.   

Kuna enamikus Tartu gümnaasiumides ei võimalda õppekohtade arvu suurendamist koolimajade mahutavus, siis võtab avaramates tingimustes töötav Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium tuleval õppeaastal vastu 72 õpilast rohkem. Kokku  oodatakse seal 2019. aasta 1. septembril 10. klassi 288 õpilast, mis teeb Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumist Eesti suurima nn puhta gümnaasiumi.

Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis saab valida 23 mooduli vahel, millest paljud on välja töötatud ning õpetatakse koostöös erinevate partneritega (Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tartu Kunstikool, Eesti Maaülikool, TTÜ Tartu Kolledz, Vanglateenistus, Politsei – ja Piirivalveamet, Päästeamet, HITSA).

Gümnaasiumi direktori Merike Kaste sõnul valmis tänavu koolil unikaalne kaasaegse tehnikaga meediastuudio, kus saab tegeleda nii video- kui ka fotokunstiga. „Stuudio annab õpilastele suurepärase võimaluse tutvuda teletöö ja filmindusega, avastada endas tulevane saatejuht, režissöör, video- või helioperaator või monteerija,“ tutvustas Merike Kaste.

Uuel õppeaastal avatakse Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumis kaks uut moodulit: ajaloomoodul neile, kes soovivad süvendatult õppida ajalugu ja kultuuri ning IT-moodul õpilastele, keda huvitab digimaailm. Viimane koosneb järgmistest kursustest: programmeerimine, tarkvaraarendus, kasutajakeskne disain ja prototüüpimine, tarkvaraarendus ja testimine, digiteenused. Õpetamisel tehakse koostööd IT-sektori ekspertidega.
Kool peab läbirääkimisi Tartu Kutsehariduskeskusega veel ühe uue mooduli käivitamiseks, et suurendada õpilastele pakutavaid valikuid.

Tartu gümnaasiumijuhtide sõnul on Tartu valmis andma head gümnaasiumiharidust ka suurenenud põhikoolide lõpetajate hulgale ning õppimisvõimalused muutuvad gümnaasiumides järjest mitmekesisemaks.