Liiklusinfo

22.–24. juunil toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mille osana toimuvad rongkäigud ja suurejoonelised etendused toovad kaasa muudatusi liikluskorralduses.

Festivalil Gaudeamus 2018 toimub kaks rongkäiku. 22. juunil kell 21 algab Kassitoome orus tulesüütamistseremoonia, mida saab jälgida Kassitoome oru ülemise serva ja sisemise nõlva aladelt. Pärast tule süütamist liigub rongkäik marsruudil Kassitoome – Baeri tn – Kuradisild – Inglisild – Lossi tn – Raekoja plats – Vabaduse pst (Emajõe kallas). Autoga seal kandis sõites tuleb arvestada, et rongkäigu ajal võib ette tulla väikeseid seisakuid.

22. juunil kell 14 suletakse liikluseks Vabaduse puiestee Uueturult kuni Magistri tänava parklani.

Bussiliiklus on ümber suunatud Narva maantee kaudu. Linnaliinibussid nr 6, 8 ja 22 sõidavad linnast väljuval suunal marsruudil Võidu sild – Narva mnt – Ujula – Sauna – Kroonuaia jne. Buss nr 16 sõidab Raatuse – Narva mnt (paremale) – Ujula – Sauna – Kroonuaia jne. Kõik bussid  peatuvad Kivi ja Meltsiveski peatustes. Kesklinna suunas sõidavad bussid nr 6, 8, 16 ja 21 Lai – Vabadussild – Narva mnt ning peatuvad Vene ja Atlantise peatustes. Bussidel jääb läbimata Vabaduse pst, Raeplatsi ning Palmihoone peatused Vabaduse puiesteel. Ajutine Palmihoone peatus kesklinna suunas asub Laial tänaval botaanikaaia vastas. Tähtvere suunas sõitev bussiliin nr 6 peatub ka Tasku keskuse ees Soola peatuses.

“Autojuhtidel tuleb kavandada teisi teekondasid, sest teeremondi tõttu on üldliiklus Narva maantee lõigus Vene ring – Mäe tn suletud. Avaetenduse eel ja ajal ei pääse Kaarsilla ja Turu silla vahelisele alale ka veesõidukid. Tavapärane liikluskorraldus taastub Vabaduse puiesteel 23. juuni öösel kell 1,” rääkis Tartu Linnavalitsuse ajutise liikluskorralduse peaspetsialist Kaimar Juss.

Tallinna suunalt lähenejatel palutakse sellel perioodil liikuda marsruudil Kreutzwaldi – Tuglase – Vaksali ja sealt edasi linna suunas Kuperjanovi, Tiigi või Vanemuine tn. Üle 15-meetristel sõidukitel palutakse liikuda Kreutzwaldi – Tuglase – Betooni – Ravila – Ilmatsalu – Puusepa. Linnast välja Tallinna suunas palutakse liikuda Riia tn kaudu. Narva ja Jõgeva poolt lähenejatel palutakse liikuda Puiestee – Raatuse – Narva mnt.

Tamme staadionil on 23. juuni tantsuetenduse “Jaaniöö müsteerium” eel, ajal ja vahetult pärast etendust samuti muudatusi tavapärases liikluses. Liikluspiirangud on seal kell 9.00–24.00. Kohapeal on abiks viis liiklusreguleerijat ja kaks parkimiskorraldajat ning vastavad viidad ja info, mida korraldajad paluvad tähelepanelikult jälgida. Parkimiseks soovitatakse kasutada Riia 26a parklat (Hektori hosteli taga), kust on jalgsi viieminutiline teekond Tamme staadionile.

24. juunil koguneb rongkäik tuhandete tudengitega Eestist, Lätist ja Leedust Tartu Ülikooli peahoone juurde ja kogu peahoone ümbrus on liikluseks suletud kell 14–15. Lauluväljakule suunduvat laulupeorongkäiku on selle korraldaja Jüri Kulasalu sõnul kõige parem jälgida Jakobi mäelt, kust avaneb imeilus vaade keerukohale Laialt tänavalt Jakobi tänavale ja peoliste liikumisele piki Kreutzwaldi tänavat.

Umbes tunni ajal jooksul kell 14.50–15.50 ei pääse rongkäigu liikumise tõttu Laialt tänavalt Jakobi mäkke ning piki Kreutzwaldi tänavat Tallinna suunas linnas välja ja Tallinna suunast linna sisse. Rongkäigu ees ja taga sõidavad politsei saateautod. Suurematel ristumistel kasutatakse liikluse reguleerijaid ja julgestajaid. Niipea kui rongkäik möödub, avatakse järjest tänavalõike alates Laiast tänavast kuni Tuglase tänavani.

Avatud on laululavatagune parkla, kuhu pääseb Herne tänava kaudu. Bussiliin nr 6 teenindab kuni lauluväljaku parklani – sinna on rajatud ajutine bussipeatus ning sealt pöördub buss Herne tänava kaudu linna tagasi.

Liikluse ümberkorraldus seoses 22 ja 24. juuni rongkäikudega

Tänavate sulgemine 22. juunil

Bussiliikluse skeem

Liiklus Tamme staadioni juures 23. juunll


Alates esmaspäevast, 11. juunist suletakse liikluseks Narva maantee lõik Vene ringristmikust Mäe tänavani.

Esialgne sulgemine toimub kuni 8. juulini. 9. juulist avatakse sel lõigul liiklusele 1+1 sõidurada, kuna Vabaduse pst suletakse Tartus toimuvate suurürituste ajaks.
Vabaduse pst avanedes suletakse Narva mnt teelõik taas ja see jääb suletuks kuni teetööde lõpuni. Tänavalõik  on kavas liikluseks avada 1. septembriks.

Linnaliinibusside läbipääs tagatakse kogu töödeperioodil. Maakonnaliinid ja kaugliinid peavad ümbersõiduks kasutama Vabaduse puiesteed.

Kaevetööd käivad ka Narva maantee Fortuuna tn - Mäe tn vahelisel lõigul, kus liiklus on küll häiritud, kuid läbipääs olemas.

Liiklejatel palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et piirangute tõttu on liiklus häiritud ning kohalejõudmiseks tuleb varuda rohkem aega. Sõidukijuhtidel soovitatakse valida võimalusel mõni teine sõidumarsruut.


Esmaspäeval, 11. juunil suletakse liikluseks Võru tänava Vaba tn - Eha tn vaheline lõik, kus sademeveetorustiku ehitustöödega alustab OÜ Vesi.

Tänavalõik jääb liiklusele suletuks esialgselt kuni 27. juulini. Tagatakse kohalike elanike juurdepääs kinnistutele ja ühistranspordi läbipääs.

Sulgemise ja ajutise liikluskorralduse eest vastutav isik: Toivo Kaselaan (juhataja, tel 5031695, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

Suuremahulised tee- ja tehnovõrkude ehitustööd Võru tänava lõigul Riia ristmikust kuni Tehase tänavani on esialgselt kavandatud kuni augusti lõpuni.

Liiklejatel palutakse järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid ja arvestada, et piirangute tõttu on piirkonna liiklus häiritud. Sõidukijuhtidel on soovitav valida teine sõidumarsruut.