Tartu linna infotelefoniks saab 1789

Alates 1. novembrist toimuvad Tartu linna infotelefonide töös ümberkorraldused ja linna ühtseks infonumbriks jääb senine heakorratelefoni number 1789.

Lühinumbrile 1789 saab endiselt jätta heakorrateateid, kuid nüüd saab sealt ka linnavalitsusega seotud infot ning abi rattaringluse ja bussiliikluse küsimustes.

Ümberkorralduste eesmärk on teha linlastele info saamine lihtsamaks ja mugavamaks. Seni oli kasutusel mitmeid erinevaid numbreid ning lühinumbrile 1789 helistades tuli täpsema teema valimiseks klaviatuurilt vastav number valida.

Alates 1. novembris infotelefonile 1789 helistades suunab linnavalitsuse kõnekeskuse töötaja ise inimese edasi vastavale liinile või aitab vajaliku infoga. Nii suunatakse bussipiletitega seotud küsimused AS-le Ridango ning liinihäirete ja bussis kaotatud esemete korral suunatakse kõned edasi AS GoBus dispetšerile. Muude küsimuste korral, mis puudutavad linnavalitsuse tööd, rattaringlust ja üldisi bussiliiklusega seotud küsimusi, vastavad linnavalitsuse kõnekeskuse töötajad.

Infotelefoni 1789 tööaeg pikeneb: kõnedele vastatakse tööpäevadel kell 7-20 ja nädalavahetustel kell 11-19.

Infokeskuse kõnekeskuses jätkavad tööd nii senised linnavalitsuse infokeskuse töötajad kui ka kevadel tööd alustanud Tartu Linnatranspordi kõneoperaatorid.

Seni kasutusel olnud numbreid 5305 5000 (Tartu rattaringluse infotelefon) ja 736 1101 (linnavalitsuse infokeskus) ei suleta kohe, vaid suunatakse esialgu edasi numbrile 1789. Tulevikus kaovad need numbrid avalikust kasutusest.

Lühinumber 1789 võeti Tartu heakorratelefonina kasutusele aastal 2004. Õlekõrrena numbri meeldejätmisel pakuti siis välja aastat Tartu ajaloos - 1789. aastal lõpetati Tartu praeguse raekoja ehitus.