Tartu toetab tänavu kultuuriprojekte ligi 740 000 euroga

Tartu linn jagas 2022. aastaks kultuurivaldkonna projektidele ja programmidele kokku 737 990 eurot toetusi, mis võimaldab jätkata kultuurisektori toetamist 2021. aasta mahus.

Linnavalitsuse moodustatud valdkonna ekspertidest koosnevale komisjonile laekus hindamiseks varasemast kolmandiku võrra rohkem projekte, mis tähendab, et senisest enam pööras komisjon taotluste puhul tähelepanu projektide üldisele kvaliteedile ja läbimõeldud tegevustele.

„Konkurents oli tihe, kuid toetust saavad projektid olid senisest läbimõeldumad. Tartlaste rõõmuks on kultuurikorraldajatel ka 2022. aastaks pakkuda mitmekülgne ja tihe kava, milles jagub nii festivale kui ka aastaringseid tegevusi. Meie jaoks on oluline, et keerulistest aegadest hoolimata on korraldajatel jätkuvalt suur soov linlaste elu kultuuriga rikastada,“ kultuurivaldkonna juht Kristiina Avik. Ta lisas, et kultuuriosakond jätkab tänaste ja homsete tegijate nõustamist ja võimestamist ning pakub kultuurikorraldajatele tuge ka koolituste ja võrgustumisüritustega.

Linnalt taotleti toetust 38 kultuuri suurprojekti jaoks kokku summas 942 591 eurot. Komisjon hindas projekte ja otsustas toetada 26 suurprojekti kogusummas 445 711 euroga. Nii toimuvad selgi aastal linna toetusel armastusfilmide festival tARTuFF,  teatrifestival DRAAMA,  moefestival Estonian Fashion Festival 2022, Puhkpilliorkestri Tartu eestvõttel rahvusvaheline puhkpillifestival "Mürtsub pill", MTÜ Festivitas Artiumi korraldatav rahvusvaheline festival „Orient et Occident”, ning mitmed teised tartlastele omaseks saanud suurüritused.

Lisaks 2022. aasta kultuuri suurprojektidele toetati üheksat valdkonna suurprogrammi kogusummas 245 545 eurot ja kaheksat kultuuri väikeprogrammi kokku 46 734 euroga. Kultuuriprogrammi toetus on mõeldud läbi aasta 10 kuu vältel pakutava programmi toetamiseks. Programmitoetust saavad muu hulgas jätkuvalt Genialistide Klubi, teater Must Kast ja Kunstnike Maja ning paljud teised. MTÜ Homo legens pakub 2022. aastal tartlastele uut programmi "Musta kassi jutukera", mis on suunatud laste lugemishuvi suurendamisele.

Allikas: www.tartu.ee