Liiklusinfo

Alates 23. märtsist muudetakse kogu Vanemuise tänava Akadeemia ja Ülikooli tn vaheline lõik ühesuunaliseks ning Ülikooli tänava poolt sõidukid enam Vanemuise tänavasse sõita ei saa.
 
Töödega alustatakse Akadeemia ja W. Struve tänava vahelises lõigus.


Esmaspäeval, 16. märtsil suletakse liikluseks Ülikooli tänava raekoja tagune lõik.

Algamas on Ülikooli tänava rekonstrueerimise teine etapp.

Lossi tänav ja Ülikooli tänav (Lossi ja Jakobi tn vahelises lõigus) muudetakse kahesuunaliseks.

Sel aastal jätkub Ülikooli tänava rekonstrueerimine ning uue ilme saab Ülikooli tänav raekoja tagant kuni Küütri tänavani.

Selleks et liiklust võimalikult vähe häirida, tehakse rekonstrueerimistöid etapiti: 16. märtsist kuni maikuu keskpaigani toimub remont Ülikooli 14 ja Lossi tänava vahelisel lõigul ning orienteeruvalt mai keskpaigast kuni juuli alguseni toimuvad ehitustööd Lossi ja Küütri tänava vahel. Rohkelt käsitööd nõudva rekonstrueerimise ajal on vältimatu tänava ajutine sulgemine.

Jalakäijatele tagatakse ehitusalal ohutu läbipääs, sõidutee ehituse ajal on ehitataval lõigul autoliiklus peatatud.

Ülikooli tänava rekonstrueerimine muudab vanalinna senisest veelgi kergliiklejasõbralikumaks. Sõidukite parkimine nihkub raekoja hoonest kaugemale, vahetult sõiduraja kõrvale. Parkimine säilib mõlemal pool sõiduteed. Raekoja apteegi ning Draakoni hotelli vahele tekib pinkidega pisiväljak ning raekoja ümbrus saab avarama ja esinduslikuma ilme.


Seoses sademeveetorustiku ehitusega jääb Rõõmu tee Jaama tänava ja Rõõmu tee 6 vahelises lõigus liiklusele suletuks 5. veebruarist kuni 30. märtsini.

Kõikidele kinnistutele tagatakse juurde- ja väljapääs.